kancelariakrych.pl

Kancelaryjne nowości

Huragan Florence zalewa plaże Florydy wiązkami marihuany

Telefon na 911 do szeryfów hrabstwa Volusia w czwartek powiedział wszystko: “Jesteśmy w Jungle Hut (Park) i ogromny pakiet narkotyków lub coś po prostu umyć na plaży i są ludzie jak walki o to.”

Organy ścigania wzdłuż środkowego wybrzeża Florydy twierdzą, że odzyskali około 100 funtów owiniętego w plastik ziela, które zmyło się na plaże obszaru w ciągu ostatnich dwóch dni. I to nie licząc paczek, z którymi mniej uczciwi członkowie społeczności mogli uciec przed przybyciem funkcjonariuszy.

Trawka z nieba

Na podstawie wszystkich czasów i miejsc, w których odkryto wiązki pączków, komendant St. Johns Chuck Mulligan spekulował, że “prawdopodobnie wszystkie one są częścią tej samej przesyłki. Pytanie brzmi, gdzie one wpadły do wody?”. Biorąc pod uwagę pogodę i prądy, urzędnicy przypuszczają, że mogły one płynąć z tak daleka jak Puerto Rico. “Istnieje wiele możliwości,” powiedział Mulligan, odnośnie tego, w jaki sposób paczki z marihuaną znalazły się w wodzie: przesyłka mogła pochodzić z wywróconej łodzi, nieudanego zrzutu narkotyków z samolotu na łódź, lub mogła zostać podrzucona przez przewoźników śledzonych przez Straż Przybrzeżną.

Pakiety marihuany były również wyrzucane w Volusia County. “Tego typu rzeczy zdarzają się kilka razy w roku,” powiedziała kapitan Tamra Malphurs, “i nie wiemy skąd to się wzięło”.

Finders Keepers?

W przypadku, gdy mieszkańcy Sunshine State potrzebowali przypomnienia, rekreacyjna trawka pozostaje nielegalna w stanie. A 61-letni Robert Kelley został przyłapany na próbie kradzieży jednej z nasiąkniętych oceanem działek z Jungle Hut. Szeryf Flagler Rick Staly nazwał sprawę Kelleya “kolejnym świetnym przykładem ‘Zobacz coś, powiedz coś’ … dzięki wspólnemu wysiłkowi naszych obywateli i ich czujnym oczom oraz dobrej pracy policji te narkotyki zniknęły z ulic”. Dla każdego, kto myśli, że może skorzystać z marihuany wyrzuconej na brzeg, mam ostrzeżenie. Czy warto jechać do Green Roof Inn pod zarzutem popełnienia przestępstwa tylko dla ‘darmowego’ zielska?”.

Decyzję w tej sprawie pozostawiamy wam, plażowiczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *