kancelariakrych.pl

Kancelaryjne nowości

Bez winy czy nie, Fortnite jest najwyraźniej winny 200 rozwodów

Fortnite stał się prawdziwą epidemią. Nie tylko przyczynił się do deklaracji Światowej Organizacji Zdrowia, że “zaburzenie gry” jest stanem zdrowia psychicznego, ale teraz został powiązany jako przyczyna 200 rozwodów w Wielkiej Brytanii.

Fortnite – w liczbach

Aby przedstawić szaleństwo Fortnite w jakiejś perspektywie, na całym świecie jest ponad 125 milionów zarejestrowanych graczy Fortnite. Jedna trzecia z nich gra od 6 do 10 godzin tygodniowo, a ponad jedna trzecia gra ponad 11 godzin tygodniowo, czyli około 90 minut dziennie. To spore poświęcenie dla hobby i zdecydowanie nie jest to zajęcie dla par. Z około 72% graczy Fortnite identyfikujących się jako mężczyźni, nawet w stanach bez winy, jest oczywiste, kto jest w Fortnite Fault.

O co chodzi z uzależnieniem od Fortnite?

Fortnite został nazwany małżeństwem Minecrafta i Hunger Games. Dobrze wiedzieć, że jedno małżeństwo z tego wyszło! Gracz rozpoczyna grę wrzucony do środowiska online, które ma 100 graczy. To szybko staje się mieszanką gry i mediów społecznościowych, które wszyscy rozumiemy jako dwa wysoce uzależniające media. W połączeniu z wysokiej jakości interfejsem graficznym i zestawem słuchawkowym, łatwo zauważyć, jak wciągająca może być ta gra.

Epic Games, twórca Fortnite, nie jest głupcem. Firma istnieje od ponad 25 lat, co w świecie gier jest nie lada wyczynem. Jej silnik Unreal Engine, narzędzie deweloperskie używane do tworzenia Fortnite, jest powszechnie uważany za najlepszy silnik w branży. Oprócz potężnych narzędzi mediów społecznościowych, takich jak humor, gra wykorzystuje również “ukryte funkcje kształtowania nawyków”, takie jak szczęście i “bliskie pomyłki”, które są dwoma znanymi mechanizmami związanymi z wygraną w obwodach mózgowych. Każdy hazardzista wie, że trudno jest odejść, myśląc, że coś dobrego może być tuż za rogiem, zwłaszcza gdy właśnie wyrwałeś zwycięstwo ze szczęk porażki. Być może śmiertelne małżeństwa nie mają szans w Battle Royale.

Jeśli twój partner jest uzależniony od Fortnite’a, masz dwa wyjścia: wezwać terapeutę lub adwokata rozwodowego. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, najwyraźniej nie będziesz pierwszym takim klientem i prawdopodobnie nie ostatnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *