kancelariakrych.pl

Kancelaryjne nowości

Xanax dostarczony do szkoły w pączku powoduje aresztowania

Niedawno pewien młody mężczyzna podrzucił lunch dla licealnej seniorki, zostawiając w głównym biurze torbę z pączkiem. To niezwykłe poświęcenie się posiłkowi wydało się dziwne władzom Bordentown Regional High School, które przeszukały deser i wezwały policję.

Rzeczywiście, wewnątrz małej plastikowej torebki wetkniętej w pączka znajdowało się 6 tabletek Xanaxu, donosi UPI. Xanax, znany pod nazwą generyczną alprazolam, jest lekiem, legalnie przepisywanym osobom z zaburzeniami lękowymi i panicznymi. Ale jak widać, jest on również używany nielegalnie i rekreacyjnie.

Specjalna konfekcja

Dostawcą pączków był 21-letni Brian Perry. Został aresztowany, oskarżony o posiadanie i dystrybucję narkotyków i zwolniony za kaucją w wysokości 2500 dolarów w dniu incydentu w szkole.

Ilker Ceylan, który nigdy nie miał okazji zjeść dostarczonego mu smakołyku ani Xanaxu, został aresztowany kilka dni po incydencie podczas zatrzymania drogowego. Niestety dla niego, znaleziono go również w posiadaniu marihuany, co oznaczało dodatkowe oskarżenie. Z doniesień medialnych nie wynika jasno, w jaki sposób Ceylan został oskarżony za przestępstwo związane z cukierkami, ponieważ nie wydaje się, aby kiedykolwiek “posiadał” pączka.

Co jest jasne, to to, że policjanci i nauczyciele są w cahoots w tej szkole New Jersey i nie boją się o tym mówić. “Urzędnicy szkolni powinni być pochwaleni za ich szybkie działania, które zapobiegły przemyceniu tych niebezpiecznych substancji do szkoły”, powiedział szef policji Frank Nucera Jr. po tym, jak obaj mężczyźni zostali zatrzymani i oskarżeni. “Te aresztowania są doskonałym przykładem silnego partnerstwa pomiędzy członkami Departamentu Policji i personelem Bordentown Regional School District”.

Posiadanie narkotyków w szkole

Chociaż stanowe ustawy karne różnią się między sobą, posiadanie lub rozprowadzanie narkotyków na terenie szkoły lub w jej pobliżu jest zazwyczaj szczególnie złym pomysłem. Wiele stanów, w tym New Jersey, uważa pewne miejsca – szkoły i kościoły – za miejsca święte. Naruszenie ich poprzez działalność przestępczą spowoduje zaostrzenie wyroku oskarżonego.

Prawo stanu New Jersey, na przykład, karze za posiadanie marihuany w odległości 1000 stóp od szkoły dodatkowymi 100 godzinami prac społecznych i dodatkowymi grzywnami. Morał z tej historii – trzymaj swoje narkotyki z dala od szkolnej własności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *