kancelariakrych.pl

Kancelaryjne nowości

Taniec w metrze w NYC: Liczba aresztowań wzrosła o 600 procent

Nowy Jork rozprawia się z tancerzami w pociągach metra po tym, jak odnotował 600-procentowy wzrost aresztowań na podstawie “akrobatyki” w ciągu ostatniego roku.

Komisarz nowojorskiej policji William Bratton postrzega tancerzy występujących w metrze jako część zgubnego “bezprawia niskiego stopnia”, które może stworzyć idealne środowisko dla bardziej niebezpiecznych przestępców. Associated Press donosi, że podczas gdy Bratton nie uważa, że jest to znaczące przestępstwo, czuje, że tancerze i akrobaci w metrze dodają do większego poczucia nieporządku w masowym transporcie miejskim.

Więc co może się stać z tancerzem metra w NYC?

Szalone ruchy czy wykroczenie?

Jeśli już kiedyś jechałeś pociągiem metra, widok kogoś, kto próbuje występować dla napiwków – lub po prostu dla uwagi – może cię nie przerażać. Jednak możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ci (dosłownie) podziemni tancerze potencjalnie popełniają wykroczenie tańcząc w pociągach metra w Nowym Jorku.

Problem polega na tym, że stan Nowy Jork ma zakaz karny przeciwko temu, co ustawodawcy uznali za “agresywne nagabywanie”. Zwykłe żebranie w miejscu publicznym może sprawić, że przeciętny wykonawca z Gotham zostanie ukarany zarzutem włóczęgostwa, co jest w zasadzie tylko grzywną. Agresywne nagabywanie jest wykroczeniem, co oznacza, że tancerki i tancerze w metrze mogą stanąć przed prawdziwym więzieniem.

Prawo nowojorskie jest na tyle szerokie, że policja może egzekwować podwyższone opłaty, gdy panhandlerzy powodują, że pasażerowie “cierpią z powodu nieuzasadnionych niedogodności, irytacji lub alarmu”, a nawet gdy piesi są “blokowani” przez wykonawców. Szef nowojorskiej policji uważa, że tancerze w metrze są bardziej problemem bezpieczeństwa – zarówno dla pasażerów, jak i dla wykonawców, donosi AP.

Ograniczenie liczby wykonawców w Nowym Jorku

Chociaż wielu nowojorczyków zaakceptowało akrobatów metra jako rzeczywistość ich codziennych dojazdów do pracy, NYPD coraz bardziej skupia się na tych wykonawcach. Według AP, ponad 240 osób zostało aresztowanych za wykroczenia związane z akrobatyką, w porównaniu z mniej niż 40 tym razem w zeszłym roku.

Skupianie się na performerach nie ogranicza się tylko do metra. Nowojorczycy zostali również aresztowani za występy topless w publicznych parkach, pomimo polityki policji chroniącej tę aktywność. Być może dla tych nowojorskich artystów i tancerzy brakuje miejsca w wyobrażeniach komisarza Brattona o Wielkim Jabłku.

Tak więc na razie backflipy i pole dance będą musiały pozostać poza pociągiem metra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *