kancelariakrych.pl

Kancelaryjne nowości

17 osób oskarżonych o kradzież z Apple Store w Kalifornii

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponad 1 milion dolarów w produkty Apple zostały skradzione z różnych sklepów Apple, od San Diego do Butte County. Chociaż zespół złodziei wziął kęs z Apple, wydaje się, że policja wzięła kęs z przestępczości, dzięki Alameda i San Luis Obispo departamentów policji i California Department of Justice eCrime jednostki.

Do tej pory, 17 osób zostało oskarżonych w spree. Policja aresztowała w tym tygodniu siedmiu dorosłych i umieściła ich w więzieniu hrabstwa Alameda. Ósma osoba była już w areszcie w Sonoma County. Nakazy aresztowania zostały wydane dla pozostałych dziewięciu podejrzanych.

Wspólny sposób działania – kradzież tysięcy w sekundę

Wszystkie kradzieże i włamania do Apple były bardzo podobne. Grupa ludzi wchodziła do sklepów Apple ubrana w ciemne bluzy z kapturem i w ciągu kilku sekund zabierała produkty z półek i stołów wystawowych. Te śmiałe wydarzenia miały miejsce głównie w biały dzień, w sklepach wypełnionych klientami i zostały uchwycone na nagraniach z monitoringu. W kilku przypadkach wygląda na to, że klienci zostali przypadkowo napadnięci.

Przestępstwa objęły 19 hrabstw; w trzech hrabstwach wniesiono już oskarżenia

Szał przestępczości, który miał miejsce od około maja do sierpnia 2018 roku obejmował 19 hrabstw w całej Kalifornii. Zarzuty karne zostaną wniesione w każdym kraju i różnią się w zależności od wartości skradzionych produktów i subtelnych różnic w każdym zdarzeniu. W nadchodzących tygodniach spodziewane są kolejne zarzuty w innych hrabstwach. Zarzuty już wniesione obejmują:

Pięciu podejrzanych w hrabstwie Fresno zostało oskarżonych o zmowę w celu popełnienia wielkiej kradzieży i wielkiej kradzieży mienia osobistego, kradnąc towary Apple o wartości ponad 25 000 dolarów.
Dziesięciu podejrzanych w hrabstwie Alameda, z których dwóch zostało również oskarżonych w hrabstwie Fresno, zostało oskarżonych o konspirację w celu popełnienia włamania, włamania komercyjnego i drugiego stopnia włamania komercyjnego, kradzieży produktów Apple o wartości ponad 60 000 USD.
Pozostali podejrzani zostali oskarżeni o spisek w celu popełnienia zarzutów kradzieży w hrabstwie Santa Clara.

To wszystko są bardzo poważne zarzuty, i wszystkie pochodzą z wysokich wyroków więzienia. Tak kuszące, jak to jest, aby zobaczyć wszystkie te wspaniałe, drogie produkty Apple w sklepie, gdy rejs przez, oprzeć się pokusie, jak najlepiej można. A jeśli ty lub twój bliski nie angażuje się w kradzieży, w jakimkolwiek stopniu, skontaktuj się z lokalnym adwokatem obrony karnej, który może pomóc zminimalizować wszelkie kary i miejmy nadzieję, że pomóc uzyskać życie z powrotem na torze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *